اخبار و رویدادها
     
   
  کارگاه یک روزه نارضایتی جنسیتی در کودکان و نوجوانان در تاریخ پنجشنبه 96/8/4 در محل آمفی تئاتر بیمارستان ابن سینا برگزار گردید.
 
منوی اصلی

اسلایدر در صفحه جدید اسلایدشو مرکز مطالعات تراجنسیت

درباره‌ی ما

     
  مرکز مطالعات جنسیت (TSC) از سال 1394 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل شد تا با بکارگیری برترین متخصصان روان‌پزشکی، غدد و متابولیسم، جراحی، ارولوژی، روان‌شناسی، پزشکی اجتماعی و پزشکی قانونی کشور، امکان اتخاذ یک رویکرد چند تخصصی را در زمینه‌ی نارضایتی هایِ جنسیتی بدست دهد. مرکز مطالعات جنسیت بر این باور است که بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و فتوایِ امام خمینی (قدس)، مددجویان تراجنسی، همچون سایر شهروندانِ جمهوری اسلامی ایران، از حقوق مدنی، اجتماعی و سیاسی برخوردار بوده و باید شرایطِ این برخورداری به بهترین شکل برایِ ایشان فراهم شود.  
     

چشم انداز

     
  هدفِ مرکز مطالعات جنسیت (TSC)، در وهله‌یِ نخست نظارت علمی مستقیم بر فرآیند تشخیص و درمان نارضایتی‌های جنسیتی، صدور مجوز برایِ عمل جراحی تغییر جنسیت و افزایش دسترسی مددجویانِ تراجنسی به خدمات بهداشتی و درمانی مؤثر و فراگیر، و در وهله‌یِ دوم مطالعه‌یِ ابعاد جامعه‌شناختی، روان‌شناختی، روان‌پزشکی، عصب‌شناختی و ژنتیکی وضعیت تراجنسیتی به منظورِ شناخت هر چه بیشتر و برطرف ساختن معضلاتی است که مددجویان، خانواده هایِ آنان و جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.  
     

اعضا

 

 

دکتر علی طلائی
دکتر محمدرضا فیاضی بردبار
دکتر فرهاد فرید حسینی
دکتر لاله کوهستانی
دکتر مرتضی مدرس غروی
دکتر مژگان افخمی زاده
دکتر مهران هیرادفر
دکتر رحیم تقوی
دکتر رحیم وکیلی
دکتر فاطمه محرری
دکتر کامیار توکلی طبسی
دکتر بهزاد سروری خراشاد

 
     

گالری تصاویر

     
     
     
         

 

ارتباط با ما

     
 

ایران ـ خراسان رضوی ـ مشهد ـ میدان فردوسی ـ میدان بوعلی ـ بلوار حر عاملی ـ بیمارستان روان‌پزشکی ابن سینا ـ کمیسیون تعیین اندیکاسیون‌هایِ علمی عمل تغییر جنسیت ـ تلفن : 37112540-51-0098

 
     


آدرس:
تلفن:
نمابر:
کد پستی :
پست الکترونیک :
سامانه پیام کوتاه :

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.